środa, 22 grudnia 2010

Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu Jagiellońskiego zorganizowało konkurs na komiks "Z życia naukowca".

Jak rozumiem, konkurs miał na celu upowszechnienie pozytywnego wizerunku naukowca polskiego i zwrócenie uwagi, jak wiele zawdzięcza on wsparciu z UE. Oraz przekonanie polskiego podatnika, że jego pieniądze nie idą na marne.

Organizator zachęca do nieszablonowego spojrzenia na możliwe perypetie polskiego naukowca we współczesnym, skomputeryzowanym świecie, wobec zmian spowodowanych członkostwem w Unii Europejskiej oraz rozwojem technologicznym i gospodarczym. Słowa kluczowe: nauka 2.0, nowoczesność, nowe technologie, komputer, Internet (blog, forum, społeczność, mail itp.), komercjalizacja, patent, Unia Europejska, gospodarka, partnerstwo z przemysłem, niedobory sprzętu, misja dydaktyczna, konferencja, wywiad, wykład, granty, fundusze, odkrycie itd.

 

Efekt wyszedł nieco... odmienny:

 

 

Więcej komiksów na stronie CITTRU

09:00, anuszka_ha3.agh.edu.pl , Społeczeństwo
Link Komentarze (22) »
czwartek, 16 grudnia 2010

English subtitles here

To najlepszy, jaki znam, polski teledysk. Na youtube powtarzają się komentarze: Oglądam go po raz kolejny, ciarki chodzą po plecach. Nie mam nic do dodania, mogę się tylko przyłączyć.

17:03, anuszka_ha3.agh.edu.pl , Społeczeństwo
Link Komentarze (11) »
sobota, 04 grudnia 2010

 

... czyhają na bezbronnych kierowców. Tak jak drzewa, ci napastnicy skrycie atakują prowadzących auta po Polsce. Swego czasu media lubowały się w pisaniu o konieczności wycinania drzew rosnących wzdłuż dróg, gdyż stanowią zagrożenie. Teraz przyjdzie pora na wyburzanie domów, usuwanie ogrodzeń i demontowanie słupów. Stanowią one niebezpieczeństwo dla młodych, ostrożnie jeżdżących kierowców, którzy zgodnie z przepisami prawa jadą po polskich drogach w pełni sprawnymi technicznie samochodami. Takie myśli mnie naszły po przeczytaniu wypowiedzi oficera Policji Państwowej, zamieszczonej w notce prasowej o katastrofie pod Koronowem.