niedziela, 30 listopada 2008

Powinniśmy brać poważnie to, co mówi Kim Dzong Il do swoich poddanych: "Przygotujcie się do bycia ludzkimi bombami".

To nie jest figura retoryczna.

Oni są od dziecka urabiani na ludzkie bomby.

Obejrzyjcie te dwie dobranocki z Korei Północnej, a zrozumiecie:

 

 

Tutaj część 2. do powyższej bajki. Objaśnienie kto jest kto:
Ładne małe zwierzątka - Korea Północna.
Brzydkie, duże i straszne zwierzęta - USA.
Tchórzliwe i podstępne myszy - Korea Południowa.

Poniższej bajki nie trzeba tłumaczyć:

 

 

21:40, anuszka_ha3.agh.edu.pl , Totalitarne dobranocki
Link Komentarze (5) »
wtorek, 25 listopada 2008

Gdy mieszkaliśmy w Augsburgu, ulubioną rozrywką Leszlonga było czytanie kroniki kryminalnej w lokalnej gazecie. Wczoraj wieczorem Augsburger Allgemeine ogłosiła kolejnego newsa:

Fetyszysta kradnie damskie buty na lodowisku

Kuriozalny przypadek dla policji w Burgau: Funkcjonariusze ujęli fetyszystę butów, który w ciągu ostatnich dziesięciu lat wielokrotnie robił polowania na damskie buty na lodowisku w Burgau. 44-latek nie atakował na oślep: buty musiały mieć co najmniej rozmiar 41.

Już ubiegłej zimy było wiadomo policji, że w przebieralni wciąż "znikały" buty. Również na początku tego sezonu łyżwiarskiego jeden z gości zgłosił kradzież pary butów. Podejrzany został szybko zidentyfikowany: Często zauważano pewnego człowieka, który zachowywał się w sposób rzucający się w oczy w okolicach lodowiska i szatni. W niedzielę podczas dyskoteki na lodowisku policja zaatakowała: Mężczyznę ujęto. W jego samochodzie znaleziono dwie torby sportowe z łyżwami i butami damskimi - Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić ich pochodzenia. Podczas przesłuchań złożył w końcu szersze zeznania. 44-latek z Wirtembergii przyznał się do kradzieży około 100 par butów w ostatnim dziesięcioleciu. Wyjaśnił swoje zachowanie patologicznym przymusem posiadania i obcowania z butami damskimi.

Według policji, oprócz Burgau mężczyzna działał też w miejscowościach Longueuil, Heidenheim i Aalen. Funcjonariusze z Burgau sądzą, że wiele poszkodowanych jeszcze nie skontaktowało się z policją. Po przesłuchaniu mężczyznę poddano leczeniu. Jak na razie, wielkości szkód nie oszacowano.

Poszkodowani, którzy jeszcze nie skontaktowali się z policją, proszeni są o telefon do komisariatu w Burgau.
10:50, anuszka_ha3.agh.edu.pl , Szwabskie Opowiastki
Link Komentarze (1) »
piątek, 21 listopada 2008

W Polityce artykuł o historii kary śmierci: Wychowanie przez wieszanie. Ostatni komentarz na forum pod artykułem:


2008-11-19 21:11:41 | b.dyrektor okręgowy SW w Krakowie
Re: Wychowanie przez wieszanie [0]
Ostatnią "karę " śmierci wykonano w Polsce 21 kwietnia 1988 w areszcie śledczym w Krakowie przy ul. Montelupich. W bieżącym roku w POLITYCE na ten temat pisał Juliusz Ćwieluch. Przez wieszanie nie ma ŻADNEGO WYCHOWANIA ! Twierdzę tak , jako pedagog i więziennik, który znał osobiście człowieka zgładzonego zgodnie z obowiązującym wówczs prawem. W tym miejscu warto przypomnieć, że ciągle obowiązuje V przykazanie Dekalogu ! 

 

19:52, anuszka_ha3.agh.edu.pl , Społeczeństwo
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2