Blog > Komentarze do wpisu

Mamy kwity

Nasza redakcja dotarła do mało znanych faktów z życia człowieka, który uchodził za legendę i motor masowego ruchu społecznego.

Św. Paweł nie był akceptowany przez żydowskich chrześcijan z powodu konfidenckiej przeszłości. Dlatego wolał trzymać się z daleka od żydowskich chrześcijan i przebywał raczej na terenach pogańskich.

Zastanawiające zresztą, że miał z urodzenia obywatelstwo rzymskie. Jego przodkowie przyjęli obywatelstwo okupanta! To go nieraz ratowało z opresji - władze okupanta w tajemniczy sposób wypuszczały go z aresztu, gdy ujawniał, że jest rzymskim folksdojczem.

Lustratorzy powinni się jednak przede wszystkim zająć tym, że Paweł plątał się w zeznaniach: Choć autor Dziejów Apostolskich sugeruje zabijanie chrześcijan, to sam Paweł przyznaje się jedynie do pilnowania ubrań podczas egzekucji.

Czy św. Paweł był do końca życia sterowany przez faryzeuszy??? A może przez Rzymian??? Z tymi pytaniami pozostawiamy czytelników.

--

Szaweł ciągle jeszcze siał grozę i dyszał żądzą zabijania uczniów Pańskich. Udał się do arcykapłana i poprosił go o listy do synagog w Damaszku, aby mógł uwięzić i przyprowadzić do Jerozolimy mężczyzn i kobiety, zwolenników tej drogi, jeśliby jakichś znalazł (Dz 9:1-2)

Ujrzałem Go: "Spiesz się i szybko opuść Jerozolimę - powiedział do mnie - gdyż nie przyjmą twego świadectwa o Mnie". A ja odpowiedziałem: "Panie, oni wiedzą, że zamykałem w więzieniach tych, którzy wierzą w Ciebie, i biczowałem w synagogach, a kiedy przelewano krew Szczepana, Twego świadka, byłem przy tym i zgadzałem się, i pilnowałem szat jego zabójców". "Idź - powiedział do mnie - bo Ja cię poślę daleko, do pogan"». (Dz 22:18-21)

Kiedy przybył do Jerozolimy, próbował przyłączyć się do uczniów, lecz wszyscy bali się go, nie wierząc, że jest uczniem. (Dz 9:26)

Trybun przyszedł i zapytał go: «Powiedz mi, czy ty jesteś Rzymianinem?» A on odpowiedział: «Tak». «Ja za wielką sumę nabyłem to obywatelstwo» - odrzekł trybun. A Paweł powiedział: «A ja mam je od urodzenia». Natychmiast też odstąpili od niego ci, co go mieli badać. Dowiedziawszy się, że jest Rzymianinem, trybun przestraszył się, że kazał go związać. (Dz 22:27-28)poniedziałek, 22 lutego 2016, anuszka_ha3.agh.edu.pl

Ta strona ma fanpage. Lajkujcie!


Polecane wpisy

  • Globalne ocieplenie: Rosyjskie czołgi na łachach wiślanych

    A czy wiecie, że globalne ocieplenie wpłynie na obronność Polski, bo obniży się stan rzek? Jest ta sprawa z linią Wisły. Nasze wojsko robiło symulacje razem z N

  • Bede grau w gre

    Sytuacja jest jak podczas protestów w sprawie ACTA : Władza nie rozumiała nawet napisów na transparentach. I rację ma autor listu młodych wyborców do PO : "Nie

  • Czy propaganda sukcesu w Polsce to kłamstwo?

    Pojawiło się nowe badanie, jak ludzie postrzegają nierówności dochodów w ich kraju, w porównaniu z tym, jaka jest rzeczywistość. Oryginalny artykuł naukowy jes

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2016/02/23 11:05:47
:) Ulubione w takich okolicznościach, jak obecna, porównanie mojego Taty.
-
2016/02/23 12:18:07
Jest jeszcze Piotr - trzy razy się zaparł. Mówiąc dzisiejszym językiem: podpisał lojalkę.
-
Gość: x, *.free.aero2.net.pl
2016/02/23 14:29:54
Oto, co o naturze inkwizycyjnego zapału pisał Umberto Eco w "Imieniu róży":

- Co przeraża cię najbardziej w czystości? - zapytałem.
- Pośpiech - odparł Wilhelm
.
-
Gość: b. urb, *.088.065.pools.vodafone-ip.de
2016/02/25 20:33:36
Najlepsze jest, że ciemny lud kupuje wersję trybuna
-
2016/02/26 18:50:11
Jak widać, są dobre powody żeby nie ufać katolikom.
-
2017/02/27 20:15:17
No cóż, metodą PiS-u można znaleźć haka na każdego. Masz rację, kiedy lustrujesz ich bohaterów. Ale czy są wystarczająco inteligentni, żeby skojarzyć?
-
2017/04/20 10:03:52
Anuszko, na jaki adres mailowy można by Ci podrzucić coś wyszukanego w sieci? Możesz mi odpisać na [inicjał.nazwisko]@gmail.com, bo blogowego maila sprawdzam raz na rok w najlepszym razie. A na fejsie nie bywam ostatnio.